2 tipy na aplikace pro zapisování na cestách – Polarsteps a Spendee

Už jako malá jsem hodně toužila psát si deník. Dokonce jsem se o to několikrát ve svém životě pokusila. Dopadlo to pokaždé velmi podobně. Koupila jsem si nějaký krásný a nesmyslně drahý deník, nadepsala si první datum, krasopisně začala psát a pak mě to přestalo bavit. Asi mi i došlo, že nemám o čem psát. Ten deník mi bylo vždycky líto vyhodit a tak jsem z něj jenom vytrhla popsané listy, a pak jsem si ho schovala někam mezi ty další.

Taky jsem si toužila zapisovat příjmy a výdaje. Jednou jsem si dokonce zaplatila aplikaci Money Pro pro iPhone a nikdy jsem ji nepoužila.

Photo by canva.com

Poznámky na cestách

Na cestách jsem si taky zkoušela dělat poznámky o navštívených místech a všech výdajích. Třeba, když jsem byla poprvé v Asii, vydrželo mi to pár dní. Před dvěma roky jsem byla v Izraeli a tam už to bylo lepší, odtamtud mám poznámky z každého dne.

Před pár týdny jsem se vrátila z Road Tripu po Kanadě, kde jsem si celých 69 dní psala pečlivě deník a taky všechny výdaje. A ano, do posledního Centu! A to díky aplikacím Polarsteps a Spendee.

Polarsteps

Je totálně boží aplikace, díky který mě začalo bavit, si každý den zapisovat do telefonu, co se dělo na mojí velký veliký cestě po Kanadě.

Co je na Polarsteps boží

Pro mě je to hlavně 5 věcí, který dělá za mě

  1. Ví, co je za den a zapíše ho za mě
  2. Sleduje mojí polohu a umí si zjistit i polohu z fotek
  3. Ví, jaký je počasí
  4. Mojí cestu zakresluje do mapy –  to chceš!
  5. Funguje offline

To tak strašně usnadní práci! Každý den už na mě zbylo jenom zapsat co jsem dělala, viděla a cítila.
Prostě sen!
Funguje perfektně i offline. Vždycky jsem si zapsala celý den, přidala fotky a pak, když jsem byla na wifi, všechno jsem uploadovala. Třeba až po několika dnech.
A ti, co měli můj odkaz, si mohli hned přečíst, jak se mám a podívat se, kde jsem. Dokonce je tam vidět i aktuální poloha, když jsem zrovna na cestě a nic nepřidávám.

Možnosti zapisování v Polarsteps

Zatím jsem vyzkoušela zapisování z cesty, která už proběhla. To jsem vzala fotky a poznámky z Izraele a naládovala jsem je tam.

http://

Mnohem zábavnější je ale psát deník přímo z cest. Tak, jako jsem to dělala na  Road Tripu na Vancouver Islandu

http://

a pak i při pokračování na sever

http://

Po pár dnech, kdy mě to klasicky nebavilo, se to začalo postupně lámat a motivací byla samozřejmě i pozitivní zpětná vazba od fanoušků. Takže mi postupně zabralo psaní víc a víc času a taky jsem si našla vlastní systém. Teď, když si zpětně čtu, co jsme prožili, jsem vážně moc ráda, že jsem s tím začala.
Díky, Polarsteps!

Co v Polarsteps není zdarma

Za používání Polarsteps se neplatí. Za co se ale platí, je kniha, kterou si ze svojí cesty můžu nechat vytisknout. A kam se na tohle hrabe nějaká obyčejná fotokniha!

Cena se pohybuje v rozpětí od €24 do €80, podle počtu stránek. Ale rozhodla jsem se, že ty prachy do toho vrazím, když jsem viděla náhled, jak bude kniha vypadat.
Teď ještě musím překontrolovat hrubky a probrat fotky. A až ji nechám vystisknout a přijde mi domů, dám vědět, jestli to za ty prachy stojí.

Appka Polarsteps jako taková je ale vážně boží a doporučuju ji nejvíc! Ono psát si perem na papír do deníku má svý kouzlo, ale už není tak jednoduchý tam přidávat fotky a instantně to sdílet s rodinou a kamarády.
Vážně nechápu, že je zadarmo!

Spendee

Tahle aplikace není úplně boží a existuje k ní spousty alternativ. Mně se líbila, jak je zpracovaná, proto jsem si vybrala zrovna ji.

Co mám ráda na Spendee

Překvapivě mě zapisování všech výdajů bavilo. A vážně jsem zapisovala úplně všechno, včetně toho, kolik si vzájemně s mým cestovním parťákem dlužíme. Takže kromě samotnýho sčítání a zapamatování toho, co jsem utratila, se mi líbí i to, že si můžu výdaje rozdělit do kategorií a Spendee mi pak i v pěkným grafu ukazuje, za co jak moc utrácím.

Spendee výdaje

V druhé části Road Tripu jsem si zaplatila Spendee Plus, abych mohla mít víc, než jednu peněženku. K ničemu dalšímu jsem ale Spendee Plus nepoužila.
Teda kromě exportu. Ale to jsem spíš chtěla vyzkoušet. Ne, že bych to opravdu potřebovala.

Kdybych nepotřebovala rozdělit náš Road Trip a podle něj i peněženku na 2 části, vystačila bych si s bezplatnou verzí úplně v pohodě.

Co nemám ráda na Spendee

  1. Spendee není aplikace sloužící k zapisování výdajů na cestách. Slouží k zapisování příjmů a výdajů v běžném životě, třeba na měsíční bázi. Tak asi funguje mnohem lépe.
  2. Chyběla mi možnost vést si výdaje zároveň i jako dlužníček tak, aby mi appka sama vedla dluhy. Na to jsem si musela vymyslet vlastní systém, abych se v tom vyznala, když jsme dluhy cca po týdnu vyrovnávali.
  3. Funguje po měsících a není možnost zadat období od – do. To mě nutilo si všechny výdaje zapisovat do jednoho měsíce, i když jsme cestovali celkem 44 dní. Chtěla jsem mít přehled výdajů za Road Trip dohromady a ne ve dvou měsících.
Spendee výdaje Road Trip Canada + Alaska 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *