NETFLIX: 5 tipů na seroše, co mě ba

Sledování Netflixu se pro mě stalo, za poslední rok, nedílnou součástí mýho života v angličtině. A objevila jsem i pár zajímavých seriálů, o který se ráda podělím. Ale předem upozorňuju, že to nejsou vždycky jenom úplný novinky.

Black Mirror

Můj úplně nejoblíbenější seriál na Netflixu! Líbí se mi všechny epizody, ale můj nejvíc nejoblíbenější díl se jmenuje White Christmas, a to nejenom kvůli hlavnímu hrdinovi.
První série vyšla už v roce 2011, ale já jsem se o Black Mirror dozvěděla až o pět let později, od mojí kamarádky, která na svým blogu o BM napsala článek Black, black and darker black mirror.

Black Mirror – White Christmas (S02-E04)

Na Vánoce 2018, přesně 28. prosince, vyšel nový díl Black Mirror BandersnatchNevím zatím, jestli je to epizoda z navazující páté série seriálu, a nebo samostatný film. To zajímavé na Bandersnatch je, že je interaktivní.
Divák rozhoduje o tom, jak se děj bude vyvíjet. Vybírat budete, co má hrdina snídat, poslouchat za hudbu a pak přijdou i zásadnější rozhodnutí.
Moc se mi ta myšlenka líbí. Mám tyhle interaktivní věci ráda. Připomnělo mi to hru Heavy Rain, kterou jsme s NejKou pařily před lety po večerech po práci na Playstationu.

Black Mirror – Bandersnatch

The Haunting Of Hill House

Tady v Kanadě byl na podzim kolem desetidílnýho The Haunting of Hill House celkem poprask. Vycházely články, jako je třeba tenhle: This new Netflix horror series is so scary it’s making people cry a ten mě zrovna přesvědčil se na seriál podívat.
Nebudu prozrazovat nic víc, než že se mi líbil příběh, i celková atmosféra, která mi připomínala atmosféru Kingovských příběhů.
Nejvíc mě bavila Theodora.

The Haunting of Hill House

Orange Is The New Black

Tenhle seriál byl můj první, který jsem začala v Kanadě sledovat. Nejvíc se mi líbily první a druhá série Orange Is The New Black. Nejmíň poslední šestá, protože se tam nic moc novýho neděje. Ale nemám jim to za zlý, protože i bez zásadnějšího příběhu mě to bavilo.
Na trénování angličtiny, hlavně teda slangu, je to super! Vzhledem k rozmanitosti „inmates“ si poslechnete třeba i ruštinu a španělštinu.
Já bych byla v partě se Suzanne a Poussey!

Orange Is The New Black

The Sinner

Pusťte si první epizodu a pochopíte, proč mě The Sinner hnedka lapil! Pustila jsem si to jednou vlastně omylem, protože jsem se chtěla podívat na nějakej film a tohle mě zaujalo už podle fotky, pak jsem tedy nečetla popis a rovnou to pustila. Po pár minutách jsem jenom zůstala sedět a civět a najednou byl konec! Tak jsem zjistila, že je to seriál a během pár dní bylo dokoukáno. Hodně se mi i líbí ta písnička Huggin & Kissin od Big Black Delta.

The Sinner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *