NETFLIX: 5 tipů na zajímavé dokumenty

Mám moc ráda dokumenty o naší planetě, hlavně ty které komentuje Sir David Attenborough. Těch je na Netflixu opravdu hodně a taky věřím, že je znají skoro všichni. Letos vyšla s velkou slávou Nature & Ecology Docuseries Our Planet. A já nevycházím z úžasu, jak krásný věci jsou k vidění v přírodě a možná ještě víc, jak je někdo dokáže tak úžasně natočit.

Pak mám ale taky ráda kriminální dokumenty, True Crime. Přiznám se, že ty sleduju častěji, než dokumenty o zvířátkách. No a čas od času mi i Netflix něco doporučí a já to zkusím, i když je to třeba úplně z jiného soudku.

The Ted Bundy Tapes

Je čtyř-dílná série o sériovém vrahovi Ted Bundy, který řádil v 70. letech 20. století.
Celý název dokumentu je
Conversations With a Killer: The Ted Bundy Tapes. Každá epizoda má skoro hodinu a ty bezmála čtyři hodiny jsou napěchovaný detailama, fotkama, video nahrávkama a rozhovorama se svědky a vyšetřovateli a i se samotným Bundym. Měla jsem toho plnou hlavu ještě týden po tom, co jsem to dokoukala.
A říkám si, jestli se náhodou nenechal Stephen King trochu inspirovat příběhem Bundyho ve svojí povídce Dobré manželství ve sbírce Černočerná Tma, hm?

Conversations With a Killer: The Ted Bundy Tapes

Abducted in Plain Sight

Mi dal taky dost zabrat. Jako to, co se týhle rodině všechno stalo potom, co jim vstoupil do života jejich soused, je celý jako z jinýho vesmíru! Trochu jsem se prala s tím, jak se zachovali rodiče. Ale to asi může pochopit jenom někdo, kdo už si něčím podobným prošel, což nepřeju vážně nikomu.
Potom, co jsem viděla Abducted in Plain Sight a dokumenty s podobnými příběhy o manipulátorech nemůžu říct, že to chápu, nebo dokážu přijmout. Spíš už mě tolik nešokuje, že se někdo zachová iracionálně pod vlivem někoho, kdo ovládá superschopnost manipulace.

Abducted in Plain Sight

Sex & Love Around the World

Z úplně jiného soudku je Docuseries Sex & Love Around the World s reportérkou CNN Christiane Amanpour. Ta zjišťuje, jak lidé oslavují lásku a sex ve světě. Konkrétně v šesti velkých městech: Tokio, Dillí, Beirut, Berlín, Accra a Šanghaj. Doporučuju vidět!

Jsem strašně šťastná, že jsem se narodila v naší boží Praze a ne třeba v Šanghaji nebo Tokiu. A taky jsem šťastná za to, že mě moje máma hodně objímala, pusinkovala a prostě mě vychovávala milujícně. Díky mami!

Sex & Love Around the World

 FYRE

Celý název dokumentu je FYRE The Gratest Party That Never Happened a já jsem přitom asi ani nemrkla! Je o luxusním FYRE Festivalu, který se měl konat v dubnu a květnu 2017 na privátním ostrově na Bahamách. K vidění je spoustu záběrů z příprav, co to všechno obnášelo, jak se věci řešily a jak všechno nakonec dopadlo, jak velkej průšvih z toho vlastně byl.

Fyre The Greatest Party That Never Happened

GAGA: Five Foot Two

Lady Gaga se mi vždycky líbila, i když se nepočítám mezi její největší fanoušky. V telefonu mám jenom pár songů, hlavně ze soundtracku k Filmu Star Was Born, protože mám čas od času náladu si jí a Bradleyho poslechnout.
A potom co jsem se podívala na GAGA: Five Foot Two je mi Stefani Joanne Angelina Germanotta ještě víc sympatická, než předtím. A klobouk dolů předtím, co ta holka všechno dovede a jak tvrdě maká!

GAGA: Five Foot Two

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *