Kanada: Vyrážím na Road Trip – Vancouver Island 2019

Konečně je to tady a já vyrážím na můj první pořádnej Road Trip! Jedu s parťákem Kubou a máme v plánu nejdřív projet Vancouver Island a pak se přes západ provincií British Columbia Yukon, dostat až na Aljašku a odtud zase zpátky do Vancouveru. Pokud budeme mít ještě chuť, čas a peníze, tak bychom mohli zvládnout i něco navíc na cestě zpátky, ale to je zatím ve hvězdách.

Jak cestujeme po Vancouver Island

Jedeme autem, Fordem Windstar. Jméno jsme mu nedali.
Kuba už ho koupil pro takový život na cestách upravený, což znamená, že je tam postel a kuchyň. Postel je skoro velikosti Queen size a kuchyň je teda spíš kuchyňský kout se spižírnou. Pěkně jsme se do něj naskládali a nic nám nechybí, ani tukani, teda plameňáci.
Žijeme si luxusně, máme polštáře a peřinu, vařič na plyn se dvěma hořákama, 2 zásobníky na 23 l vody, velkej kanistr na benzín (pro všechny případy), pak spoustu boxů na věci, taky třeba dvě campingový židle a spoustu dalších věcí.

Má to malý háček

Naše auto je naprosto boží! Teda až na jednu věc. Protože už je starý asi 135.000 let, tak jeho technický stav už zdaleka není to, co býval a mechanik nám bohužel týden před cestou oznámil, že by s ním nikam daleko nejel. A už vůbec ne tak daleko, jako máme v plánu my. Byla to docela rána. Museli jsme se s tím vypořádat, protože jsme se na tuhle cestu měsíce těšili a najednou tohle. Nehledě na ty prachy, co to auto už stálo a sežralo.

No ale long story short (babi, to znamená jako, že vynechám detaily a jdu rovnou k věci). My jsme se s Kubou rozhodli, že to dopadne všechno dobře a že na cestu nakonec vyjedeme, jenom ještě nevíme, jak to všechno nakonec bude.
Až se s naším skoro božím autem vrátíme zpátky do Vancouveru, tak se uvidí. Čas na celý cestování máme od prvního června až do půlky srpna. A nic neplánujeme. Prostě jedeme a zastavíme se všude, kde se nám líbí a vrátíme se, až se nám bude chtít.

Kdo je můj parťák

Kuba je můj kámoš z Příbrami, se kterým jsme se začali pořádně kámošit až v Kanadě.
Ne, nechodíme spolu, ani jsme spolu nic neměli a nemáme. Prostě jsme si tak nějak sedli a rozhodli se, že to cestování spolu zkusíme. Ten kluk má odvahu prostě!

Kuba Vancouver Island – East Sooke

Kuba je mimo jiné muzikant, zajímá se o kávu a víno. A to tak, že tomu, podle mýho, i rozumí. Já neumím zazpívat čistě ani tón, piju kafe ze Starbucksu a mixuju si bílý víno s vodou. I proto si myslím, že se k sobě náramně hodíme.

Můj parťák je ale hlavně vedoucí zájezdu, protože to celý byl jeho nápad. Já se spíš vezu a užívám si trasu, kterou nám naplánuje. Ale protože je Kuba dobrák, občas se mě zeptá na můj názor a pak se stejně rozhodne podle sebe. Tento způsob cestování se mi (zatím) velmi zamlouvá.

Kde zrovna jsme

Každý den nám píšu deníček, kde jsou vidět i fotky a aktuální poloha, kde se nacházíme. Je to přes boží aplikaci Polarsteps, na tomhle odkazu. Po cestě nemáme často signál a tedy ani internet, takže je to aktuální vždycky po tom, co se někde dostaneme na wi-fi.

http://

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *